Monday, June 23, 2014

СП БРАЗИЛ: Мајсторија и сузе Виље за опроштај, Торес и Мата докрајчили Аустралију

Репрезентативци Шпаније успели су бар победом да се опросте од Мундијала на ком су бранили титулу првака света, савладавши Аустралију са 3:0 головима Тореса, Мате и Виље, који је у сузама завршио меч након измене у 56. минуту. Шпанија – Аустралија 2:0 (0:0) (Виља 36, Торес 69, Мата 82) Стадион: Баишада, Куритиба Судија: Наваф Шукрала (Бахреин) Шпанија: Реина, Алба, Рамос, Албиол, Хуанфран, Инијеста, Алонсо (од 82. Силва), Коке, Казорла (од 68. Казорла), Торес, Виља (од 56. Мата) Аустралија: Рајан, Мекгоуен, Вилкинсон, Шпирановић, Дејвидсон, Јединак, Меки, Леки, Божанић (од 72. Брешано), Оар (од 61. Троиси), Тагарт (од 46. Халоран) Тек на опроштајној утакмици је Висенте дел Боске решио да заигра са два нападача, Виљом и Торесом, и да ровитог Бразилца Дијега Кошту поштеди звиждука домаће публике, револтиране чињеницом да је изабрао репрезентацију “фурије”. Било је још промена у саставу, Реина је био међу стативама, Коке, Хуанфран и Казорла су били такође стартери, а баш су нападачи били у центру пажње. Прво Виља на асистенцију Хуанфрана у 36. минуту, када је петом постигао спектакуларан погодак, а када га је у другим полувремену заменио Хуан Мата, сео је на клупу бризнувши у плач. На критике и оспоравања Торес је одговорио у 69. минуту после сјајног паса Инијесте иза леђа дефанзиваца “озија”, а тачку на неславну мундијалску епизоду ставио је још један репрезентативац који није био у првом плану Дел Боскеа од почетка такмичења, Хуан Мата. Нови члан Челсија Сеск Фабрегас додао је бившем играчу “плаваца” на десни бок, а он је послао лопту кроз ноге Рајану за коначних 3:0. (Блиц) ...