Friday, May 09, 2014

Српски дизач тегова Тамаш Кајдочи освојио 3 медаље на Европском првенству!

Тамаш Кајдочи, репрезентативац Србије и члан КТД “Спартак”, предвођен националним тренером Стипаном Вертом, освојио је три медаље за нашу земљу на Европском првенству за младе до 17 година. Ово су уједно и прве медаље за Србију у овом спорту.

Тамаш Кајдочи, члан Клуба дизача тегова “Спартак”, са националним и клупским тренером Стипаном Вертом, на Европском првенству за младе до 17 година које је одржано у Чеханову (Пољска), од 27. априла до 3. маја 2014. године, у категорији +94 кг, освојио је једну сребрну и две бронзане медаље, које су уједно и прве медаље за Србију у овом спорту.

У дисциплини трзај Тамаш је освојио сребрну медаљу са подигнутих 155 кг. У избачају је подигао 185 кг и освојио бронзану медаљу.

У укупном пласману, у тоталу је укупно подигавши 340 кг, освојио још једну бронзану медаљу. ...